×
×

פרידמן יובל (יובי) - 22.11.1967-8.9.1985

יובל נולד בי"ט בחשון תשכ"ח 22.11.1967 להוריו נורית ומשה

הוא נהרג בתאונה בכ"ב באלול תשמ"ה – 8.9.1985
מתוך החוברת לזכרו:
"14.4.1983 – כנס יסוד משולבת-שחף בבית הצופים בת"א.
פגשתי ביובי לראשונה. לא נכחתי בפגישה המוקדמת בגבעתיים וצוות שחף שהיה שם יומיים קודם לכן עדכן אותי בדבר "גאון קטן" שיפגוש בי לשיחה אישית בכנס.
3 דברים אמר לי יובי בפגישתנו הראשונה:
"איך מצאתם כזה רעיון מבריק שעונה במדויק למשאלות שלי..." חייך ולחץ את ידי... (לחיצת יד שעוד תחזור כל כך הרבה פעמים ברבות הימים).
"שתדע לך מראש שיש לי בעיות מסוימות... אני קריזיונר... כו'..."
"ושתדע לך שיש לי הרבה מאוד עיסוקים ותחביבים: צופים, גדנע אויר, טיולים וכו'... אני גם טרקטוריסט... ובכלל אני רציני ורוצה לעשות הרבה דברים, איך הנוי אצלכם? טוב, אני רואה שמצפה לי הרבה עבודה..."
כך אמר, מיד נחשף וכזה היה: "מכור" היה לפטנט המשולבת, ראה כדבר אדיר (מילה שלו) את ההזדמנות שניתנה לו להתקבל ישר לקיבוץ בסטטוס של בן משק – שווה לבני הקיבוץ כולל הזכויות והחובות. ה"קריזות" הציקו לו ולנו, והוא החליט שהוא חייב "לעבוד על עצמו". חבריו הרגישים מאוד בכתה הנהדרת הזאת עזרו לו, ולאט לאט הן הצטמצמו וכמעט נעלמו. יובי החל תורם לחברה ולקבוץ, התגלה כעמוס כשרונות וידיעות. מעבר להצהרות הראשוניות גילינו עוד ועוד...
הוא רגז עלי מאוד ששכרתי את שרותי בי"ס שדה לטיול שחף בירושלים ב- 21.11.83. מי ידע שגם ירושלים זה סיפור שלו?
בטיול הוכיח לי "מי הוא" ומאז היה מדריך הטיולים הקבוע שלי בירושלים. אני עדיין "בתוך" טיולי הלילה המרהיבים שעשה עם כתות גפן, חצב ואלון. שלט שליטה מדהימה בנווט בשטח, בהסברים בהיסטוריה, באגדות ובסיפורים שיש על כל אבן ירושלמית. לא נתן לאף לא אחד להתקרב לבשר שעל האש... והיה לו מה לומר לאנשי מאה שערים ולשימפנזות בגן החיות...
יובל פרידמן של הוריו ואחיותיו. יובל של אורלי ויולי, יובל של דרורה, עמירם, רחל וניבי, יובל של כתת "שחף"! ויובל שלי – היה שד משחת, מפולפל ומבריק, "משוגע על כל הראש" ועשה וחולל כל כך הרבה באלה השנתיים שחי, גדל ועשה אצלנו.
כל כך אהב ומיצה את כל האפשרויות המזדמנות לאדם צעיר בדרכו, וכל כך חיפש עניין, הומור וטעם טוב.
תוך שנתיים, הפך אצלנו מילד לאיש, מחבר שכבה בצופים לחבר קיבוץ.
בית הורי יובל ברח' הדגנים א'/21 בגבעתיים היה ביתנו בתקופת החיות של שחף-משולבת. דרורה, רחל ואני ביקרנו בחשק וברצון שוב ושוב.
קו מנחה היה לנו – לשמור קשר הדוק עם הורי המשולבים. ההורים היו לנו לגרעין תומך לאורך כל התקופה. נורית אמו של יובל מילאה תפקיד מרכזי ביותר במיסוד הקשר הזה ובתמיכה ברעיון ובמפעל שחף-משולבת.
כך, כפי שהיה, נמשיך בקשר עם המשפחה של יובל.
נורית ומשה, ביתנו, שאותו כה אהב בנכם – ביתכם."
יהודה וולמן – מרכז נעורים
"יובי אוהב להפתיע אנשים. להיות בלתי צפוי תמיד. תמיד בזרימה, לא יושב אף רגע. כמעט כמעט אפשר לגעור בו: זו פזיזות, היזהר! אך לא, הפזיזות זו, חיות. חיים במלוא מובנם. לפרק לגורמים, לבדוק, לבנות. העיקר לעשות, לנוע. אך מול זאת, לפעמים הוא סובב בערבים בשביל, מחפש בחלונות חדר של אור וחום. נכנס בלתי צפוי, לרוב עם הכרזה. מפתיע.
גם הפעם הוא הפתיע אותנו. דווקא עכשיו. כשכל כך לא מוכנים.
אך זהו. זה יובי. תמיד בזרימה. כיובל.
                                                                                                                                           ניר  - כיתת שחף
  
יהי זכרו ברוך 

שנת ה - 50 למרום גולן

הצרכניה וחדר האוכל

פתוח לחיים גולן

שמורת אלונים

סביבה ירוקה

מרכז איזורי

פירות גולן

תיירות מרום גולן

טוף מרום גולן

בנטל