×
×

אמא ליום אחד

יש אמהות היוצאות להתפרפר קצת מן הבית ומשאירות את בעליהן בתור "בייבי-סיטר" לילדים.
סיפור כזה התרחש אצל אלינה. אלינה יצאה לכמה ימים להשתלמות מטפלות בתל אביב והפקידה את בנה הפעוט יואל, בידי אביו ניקולאי. אך לא אם כאלינה תיסע כך סתם לתל אביב מבלי להשאיר הוראות מפורטות.
אלינה השאירה לניקלאי רשימה ובה כתובות כל הפעילויות שעל ניקולאי לעשות: לתת מוצץ, להכין חלב, להחליף חיתולים, למרוח משחה על הטוסיק האדום של יואל ועוד. ניקולאי הבטיח לבצע את כל המוטל עליו וכך נסעה אלינה בלב קל ושמח לבלות בתל אביב.
בערב, לקראת ההשכבה, החליף ניקולאי ליואל את החיתול. הוא לא שכח לשטוף את החיתול המלוכלך, לזרוק את הבגדים לכביסה, לרחוץ את יואל ומה עוד? החליט ניקולאי לבדוק ברשימה, האם לא שכח דבר מה.
הוא חיפש בכיסיו ולהפתעתו גילה שהפתק איננו. עשה "רגע חושבים", חיפש שוב בכיס, על המדף, מתחת לשולחן והפתק איננו.
מה עושים? החליט ניקולאי לאמץ את זכרונו ולעשות כל מה שעושה אשתו ערב ערב. ניקולאי החל לחתל את יואל, כפי שראה את אלינה עושה, קיפל את חיתול לשלושה חלקים והחל לקשור. צריך לזכור שאז, לפני כמה שנים, לא היו עדיין טיטולים ומלאכת ההחתלה לא הייתה קלה כלל וכלל.
כעת ניסה ניקולאי להיזכר מה השלב הבא – צריך למרוח משחה על הטוסיק. הסתכל ניקולאי על המדף, ראה כמה שפורפרות וכמה צנצנות, בחר בזו שנראתה לו מתאימה ביותר ומרח, בעונג רב, את המשחה הלבנה על הטוסיק של יואל. אחר כך קשר במאמצים רבים את החיתול, הלביש פיג'מה, נתן ליואל מוצץ ו... למיטה.
שלא תחשבו שהיה לו קל, יואל צרח וצרח וניקולאי כמעט איבד את עשתונותיו.
אך סוף טוב, הכל טוב. סוף סוף נרגע הצרחן הקטן ונרדם.
עייף ומלא סיפוק עצמי התיישב ניקולאי לנוח על הספה, אך יואל הספיק בינתיים להתעורר ולצרוח. ניקולאי קם אליו, נשבע שזו הפעם האחרונה שאלינה משאירה אותו לבד עם התינוק. נדנד קצת את המיטה ויואל נרדם. התיישב ניקולאי שוב על הכורסא הנוחה, הרים רגליו למעלה וחשב שסוף סוף יוכל לקרוא עיתון. ולפתע שוב יללות, בתחילה חשב ניקולאי שזהו חתול, אך כשגברו היללות והפכו לצרחות, הבין זהו בנו הפעוט.
כועס וזועף קם ניקולאי מכורסתו הנוחה, הניח את העיתון על השולחן, אך העיתון נדבק לידיו. הסתכל ניקולאי בידיו וחשב: מאין הגיע דבק לאצבעותיו? האם יתכן שלא שטף טוב את ידיו מהנגרייה? הרי בינתיים עשה הרבה דברים אחרים, אז מאיפה פתאום הופיע דבק לידיו?
הדבר הלבן שעל ידיו נראה לניקולאי חשוד וטרי מידי ואז נזכר: הרי משח ליואל משחה על הטוסיק. מיהר ניקולאי לחדרו של בנו, הוריד את החיתול והבין: מה שמשח ליואל על הטוסיק לא הייתה משחה, כלל וכלל לא, היה זה דבק פלסטי, לבן ודביק. מה הפלא שהילד צורח? הדבק צרב את עורו.
רק במקלחת של מים חמים הצליח ניקולאי להוריד את הדבק והחל מחדש את כל דרך הייסורים של החלפת חיתול, הלבשה והשכבה.
 

שנת ה - 50 למרום גולן

הצרכניה וחדר האוכל

פתוח לחיים גולן

שמורת אלונים

סביבה ירוקה

מרכז איזורי

פירות גולן

תיירות מרום גולן

טוף מרום גולן

בנטל