×
×

הנחש המסוכן

ביום חמישי אחד חזרו איריס, תמי אהרון, חיה קוטף ואורלי מיום של לימודים ב"אורנים". למזלן, לא היו צריכות לנסוע באוטובוס, כי באותו בוקר לקחה חיה מכונית מחברת השכרה והדרך עברה עליהן בנעימים.
כשעברו ליד טבריה חשו הבנות ברעב, עצרו והלכו לקנות פלאפל ומיץ.
בחזרן למכונית גילו כי החנו את המכונית במקום אסור, ושוטר זריז הספיק כבר לרשום להן דו"ח חניה.
הפלפל הזה עלה להן הרבה, חשבו ועלו למכונית. ממש ברגע בו הכניסה אורלי את המפתח למתנע, עלה למול עיניה הנדהמות נחש גדול שהתפתל ושלח לעברה לשון אימתנית.
פרצה אורלי בצרחה וברחה החוצה. באותו רגע הבחינו גם הבנות האחרות בנחש הנורא וכל עוד נפשן בן נחלצו מן המכונית.
עמדו בחוץ וחשבו מה לעשות עכשיו? אין ברירה, צריך להזעיק עזרה. בפינת הרחוב עמד שוטר (אותו שוטר שרשם קודם את דו"ח החניה). קראו לשוטר ואמרו בהתרגשות: "נחש,  יש נחש באוטו שלנו".
השוטר הסתכל על הבנות כמטורפות ואמר: "אותי זה לא מעניין. עליכן להזיז את האוטו שלכן, הוא חוסם את התנועה בכביש". פנתה עליו חיה, נתנה לו את המפתחות ואמרה: "מצידי קח את האוטו, אני לאוטו עם נחש לא נכנסת".
במסתבר שגם השוטר לא היה גיבור גדול, סירב להיכנס למכונית, אמר שהוא ממהר לעבודה והלך.
בינתיים נעצרה משאית של חיילים אחרי המכונית. נגשו החיילים למכונית וביקשו מהבנות להזיז את הרכב כי הוא חוסם את הכביש.
הבנות, נושמות לרווחה חשבו: "הו, הנה מגיעה הישועה, החיילים יעזרו לנו".
הסביר לחיילים מה המצב, סיפרו שבאוטו יש נחש והן פשוט פוחדות להיכנס.
החיילים נגשו לאוטו, בחנו אות מכל הכיוונים ולהיכנס פנימה – לא העזו.
מן העבר השני הגיעו שני אנשים מה"משמר האזרחי" של טבריה. גם גילו קצת יותר העזה, פתחו את תא המטען, חיפשו את הנחש, לא מצאו והלכו.
לא עבר זמן רב ו"חצי טבריה" סובבה את המכונית. כולם נתנו עצות, אמרו לבנות מה לעשות, אבל אף אחד לא העיז להיכנס למכונית פנימה. טברייני אחד, שהציג עצמו כ"מומחה לנחשים" העיז. פתח את הדלת ומיד סגר אותה בטריקה כשהוא צורח: "ראיתי אותו, ראיתי את הנחש מול העיניים ואני אומר לכם – זה צפע מסוכן".
איריס ותמי תפסו יוזמה והלכו להתקשר למשק, אולי ממרום גולן תבוא הישועה.
במרום גולן לא נמצא אף רכב פנוי וההוראה הייתה – להגיע למשק בכל דרך.
בינתיים ירד הערב, האוטובוס האחרון לגולן עבר כבר מזמן ואז נזכרה חיה שיש ברשותה אקדח. לחיה הייתה תכנית "נועזת": היא תשב קדימה עם האקדח שלוף, ברגע בו יופיע הנחש, תפוצץ חיה את ראשו בירייה קטלנית.
בלב רועד ובפיק ברכיים נכנסו הבנות למכונית. איריס ותמי ישבו מאחור כשרגליהן מקופלות על המושב, חיה ישבה עם אקדח דרוך ואורלי נהגה, רועדת מפחד – פחד מהנחש ופחד פן תפספס חיה ותירה עליה במקום על הנחש.
איכשהו הגיעו הבנות למשק. במשק פשטה בינתיים השמועה והפכה לבדיחה. כולם צחקו על הבנות הפחדניות והיו בטוחים שכל סיפור הנחש לא היה ולא נברא.
למחרת בבוקר הגיעה הודעה טלפונית מחברת ההשכרה. נמסר ששוכר הרכב הקודם שכח במכונית נחש. הסתבר שהאיש היה חובב נחשים שקנה את הנחש לאוסף הפרטי שלו ושכח אותו באוטו.
בדיון חשוב שנערך במוסך הוחלט שיש למצוא את הנחש ולהחזירו לקונה. באוטו נערך חיפוש יסודי ולהפתעת כולם התגלה הנחש.
הסתבר שהנחש המסכן, נבהל כל-כך מהבנות ומיהר להתחבא מאחורי מערכת השעונים של הרכב. הנחש התחשמל או אולי נחנק, בכל  אופן כשנמצא, היה כבר מת לגמרי.
עומר שראה את הנחש נעמד וצחק וכשנרגע אמר: "הנחש איננו נחש, אלא רק קמטן. קמטן עליכם לדעת, איננו נחש אלא לטאה ארוכה ארוכה בלי רגליים.
 

שנת ה - 50 למרום גולן

הצרכניה וחדר האוכל

פתוח לחיים גולן

שמורת אלונים

סביבה ירוקה

מרכז איזורי

פירות גולן

תיירות מרום גולן

טוף מרום גולן

בנטל