×
×

חוקרים ובלשים

שנים רבות חלפו, אבל מעשה הפרים עדיין שמור כולו בזיכרון.
בצהרי ראש השנה נסע גרשון מיינרט למכלאה להאכיל את הבקר.
נכנס גרשון למכלאה, האכיל את הפרים ויצא לשטח לפזר אוכל לפרות והעגלות במרעה. לאחר שסיים וחזר למכלאה גילה, לתדהמתו, שחמישה פרים צעירים שהיו במכלאה נעלמו. לשווא חיפש גרשון. הפרים נעלמו כאילו בלעה אותם האדמה.
נבוך ואובד עצות תקע גרשון עיניו בקרקע ולהפתעתו גילה סימני גלגלים ליד הסוללה עליה מעמיסים את הבקר למשאיות.
גרשון החליט שהפעם הוא לא יוותר. לגנוב לו את הפרים מתחת לאף? על פשע כזה צריך להגיב. (עליכם לדעת שבאותה תקופה אירעו הרבה מקרי גניבות בקר).
התקשר גרשון למשק, גייס את עובדי הבקר ואת עומר שעבד ב"רשות שמורות הטבע". עומר יצא עם מספר חברים לכפרים הדרוזיים בצפון הגולן ולאחר עבודת בילוש וחקירה הוברר שבאותו יום שהה במקום סוחר בקר מהכפר טורען שברשותו טנדר כחול. שאלו הבחורים חיילים במחסומי הצבא על הכביש ונאמר להם שטנדר כחול עמוס בפרים, ירד מהרמה.
ה"חוקרים" צרפו ידיעה לידיעה והגיעו למסקנה: הסוחר בטנדר הכחול הוא גונב הפרים.
נכנסו הבחורים לשני כלי רכב וחמושים נסעו לטורען. בשעה 01:00 בלילה הגיעו לכפר, החביאו את הנשק והציגו את עצמם כמחפשי בשר לקומזיץ.
נער כפרי אחד התנדב להראות להם היכן יוכלו לקנות בשר. נסעו הבחורים בסמטאות הכפר והגיעו יש לביתו של אותו פלמוני בו חשדו בגניבת הפרים.
הנער הלך לחפש את הסוחר והבחורים מיהרו והאירו בפנסים לתוך המכלאה של הסוחר – בקר אמנם היה שם, אבל חמשת גיבורנו, הפרים, לא עמדו שם.
בינתיים חזר הנער וסיפר שהסוחר לא נמצא בביתו והציע לנסוע לסוחר אחר, אולי שם ימצאו בקר. בלית ברירה וכדי להסתיר את זהותם, נסעו החבר'ה עם הנער לבית השני וגם בו לא נמצאו הפרים. החבר'ה המאוכזבים רצו כבר לחזור הביתה, אבל הנער, שרצה להשביע את רצונם, אמר שיש עוד סוחר אחד, ואולי אצלו יצליחו לקנות בשר. שוב נסעו בסמטאות הכפר והגיע לבית שלישי, שם, בחצר ליד הבית, עמדו חמשת הפרים.
"הורידו" הבחורים את התחפושת והנער, שנבהל ממעשה ידיו, ברח ונעלם.
עומר ונהרי נשארו בבית הסוחר לבדם, קצת דואגים מ"עליהום" והשאר נסעו להזעיק את המשטרה שחיכתה מחוץ לכפר.
ב- 05:30 חזרו הגברים הביתה וברשותם חמשת הפרים שזכו גם לתמונה אישית בתחנת המשטרה.
עד היום בטוחים אנשי טורען שקיים מלשין שמספר לצוות הבקר על מעשיהם.
 

שנת ה - 50 למרום גולן

הצרכניה וחדר האוכל

פתוח לחיים גולן

שמורת אלונים

סביבה ירוקה

מרכז איזורי

פירות גולן

תיירות מרום גולן

טוף מרום גולן

בנטל