×
×

מעשה בנמר, כלוב ובני שורץ

לפני הרבה שנים, כשהוקמה פינת החי, אירע הסיפור ומעשה שהיה כך היה:
אורה החליטה להקים פינת חי וחיפשה נואשות חיות לפינת החמד החדשה.
היא הביאה חמור, ארנבות, קיבלה מהדרוזים כמה עיזים ושני כבשים, אפילו הצליחה להשיג טווס יפה מראה. אך אורה לא הסתפקה בכך. היא רצתה שבפינת החי שלנו יהיו הרבה חיות, מכל הסוגים, מכל הגדלים.
יום אחד חזרה אורה מעבודתה בפינת החי עייפה ומלוכלכת, צנחה על הספה באפיסת כוחות ולפתע צלצל הטלפון: "אני בני שוורץ מגן החיות בירושלים" הציג את עצמו האיש מעבר לקו. "בודאי קראת בעיתונים שנולדו אצלנו, בגן החיות, שני גורי נמרים. לצערי, מטפלת האם רק בגור אחד ולא מוכנה לטפל בגור השני. אני מחפש עבורו בית חם. שמעתי שאתם בונים פינת חי חדשה, האם תרצי את הגור?
"בטח, בטח", ענתה אורה בהתרגשות רבה. שמעתי גם שבעלך רופא וטרינר, הוא בוודאי יוכל לטפל בגור במקצועיות רבה".
"נכון מאוד", אישרה אורה את דבריו. "אם כן, עליך לבנות תוך שבועיים כלוב חזק ומרווח. לאחר שבועיים אבוא, באופן אישי, לבדוק את התנאים ולהחליט אם הם מתאימים לנמר". כך אמר וניתק כשהוא משאיר את אורה נרגשת ונסערת.
כבר למחרת השכם בבוקר, החלה אורה לשכנע את הבחורים במשק שיעזרו לה בבניית הכלוב. אולם אף אחד לא הסכים לעזור מבד זכריה. במשך שבועיים דלקו האורות בפינת החי עד שעה מאוחרת בלילה. יום יום נשמעו דפיקות רמות וקולות מקדחה מכיוון פינת החי החדשה.
לאחר שבועיים של מאמץ רב, ספקו אורה וזכריה כפיים והסתכלו בגאווה רבה על מעשה ידיהם.
בינתיים פשטה בקיבוץ השמועה על הבאת הנמר לפינת החי. המשק היה כמרקחה. "הוא יטרוף לנו את הילדים שלנו" צווחו אימהות מפוחדות ומנגד ענו להם מצדדי הנמר: "הוא יוסיף המון לפינת החי". הוויכוח היה כל-כך סוער, עד שהמשק נחלק לשני מחנות. אורה עמדה בראש המחנה של "בעד הנמר" ודורון בעלה הנהיג את מחנה המתנגדים. החליטו להעלות את העניין לאסיפה ולהחליט האם להביא את הנמר, כן או לא.
מי שמכיר את אורה יודע שהיא עושה תמיד מה שהיא רוצה. לכן, למרות הוויכוחים במשק, התקשרה לגן החיות כדי להודיע שהכל מוכן לקליטתו של החבר החדש במרום גולן, הנמר.
אבל שוד ושבר, בגן החיות בירושלים לא שמעו בכלל על אחד שקוראים לו: "בני שוורץ". לא עזרו תחנוניה של אורה, שהרי בני שוורץ הבטיח לה נמר, אף אחד לא הכיר ולא שמע על בני שוורץ.
יום אחד פנה יהודה וולמן אל אורה ושאל: "מה קורה עם הנמר?"
"אני לא מצליחה למצוא את בני שוורץ" ענתה אורה.
לפתע ראתה את יהודה מתפקע מצחוק. "אורה", הוא אמר, "הייתה זו מתיחה. אנחנו התקשרנו אליך בשם בני שוורץ, השיחה הוקלטה ותשודר בחג המשק".
עד היום אפשר לראות בפינת החי כלוב חזק ומצוין המחכה לנמר.

שנת ה - 50 למרום גולן

הצרכניה וחדר האוכל

פתוח לחיים גולן

שמורת אלונים

סביבה ירוקה

מרכז איזורי

פירות גולן

תיירות מרום גולן

טוף מרום גולן

בנטל