×
×

ניקולאי יוצא לשמירה

לילה אחד, גשום וערפילי, כאשר חושך הסתיר כל עבר ופינה, הגיע תורו של ניקולאי לשמור. היה זה ליל השמירה הראשון של ניקולאי במרום גולן והוא חשש מאוד. באותה תקופה היו השומרים יושבים במגדלי השמירה שמסביב לגדר המערכת. בכל מגדל היה יושב חבר ושומר על המשק מכל משמר.
קפוא ורועד מפחד, עלה ניקולאי למרומי מגדל השמירה. הרוח נשבה בחוזקה והקור הקפיא עצמות. ניקולאי ישב במגדל מכורבל במעילו ונסיה למצוא דרך לחמם את עצמותיו הקפואות. ערפל כבד שרר מסביב ולא ניתן היה לראות כלום. ניקולאי לא הרגיש בטוב והחליט לתפוס תנומה קלה כדי להעביר במהירות את הלילה הארוך והקר המצפה לו.
לפתע שמע קולות מוזרים, חשב שזהו חלום ושב לנמנם. שוב נשמעו הקולות בוקעים באפילה והפעם הבין ניקולאי שהם אינם חלום. הוא ניסה לראות מסביב, אך הערפל הקשה עליו את הראיה והקולות המסתוריים אינם פוסקים והם קוראים: "מחמוד, מחמוד".
ניקולאי טען את נשקו והחזיק אותו חזק חזק בידיו לכיוון הגדר משם חזרו ונשנו הקולות: "מחמוד, מחמוד". הוא ניסה להדליק את הפרוז'קטור כדי להאיר את הגדר, אך דווקא באותו לילה החליט הפרוז'קטור להתקלקל. ניקולאי נתקע במקומו, לא מסוגל לזוז מרוב פחד ומחשבות איומות עלו במוחו: ערבים מנסים להסתנן מעבר לגדר ובוודאי יש שם כמה "מחמודים".
ניקולאי רעד בכל גופו, האם רעד מקור? מפחד? או משניהם גם יחד?
והקול המסתורי עלה שוב מכיוון הגדר: "מחמוד, מחמוד".
לשווא ניסה ניקולאי להזעיק עזרה, בשל הסערה לא שמעו השומרים האחרים את קריאותיו במוטורולה. בלית ברירה עמד במצב הכן, הנשק ביד, כשהוא מצפה לרע מכל.
בינתיים הפציע השחר והרוח פיזרה את הערפל. ניקולאי החליט שאין ברירה ועליו להוציא את ראשו מבעד לחלון ולנסות לגלות את המסתננים.
עדיף שהוא יתקיף אותם ראשון, בטרם יתנפלו הם עליו.
לאט-לאט שרבב את ראשו מבעד חלון המגדל ומה רואות עיניו...?
פרה חומה ותמימה, שהחליטה דווקא באותו לילה להיות זמרת אופרה, עומדת ליד הגדר וגועה: "מו... מו..."
לאחר ליל אימים זה מספרים במשק שניקולאי שכב חולה במיטה שלושה ימים ושלושה לילות.
 

שנת ה - 50 למרום גולן

הצרכניה וחדר האוכל

פתוח לחיים גולן

שמורת אלונים

סביבה ירוקה

מרכז איזורי

פירות גולן

תיירות מרום גולן

טוף מרום גולן

בנטל