×
×

ליל האימים

באחד הלילות, לילה לפני מסיבת פורים הראשונה בקוניטרה, עמדה עדה במטבח ובישלה לקראת החג. עדה עבדה לבד במטבח, שרה ופיזמה לעצמה כשהיא חושבת על מסיבת פורים הראשונה בגולן מזה אלפיים שנה.וכך, בעודה עומדת וחותכת עוף בסכין קצבים גדולה וחדה, נכנס ג'פרי למטבח וחיוך רחב על פניו.
עדה התפלאה: "מה מחפש ג'פרי במטבח בשעה מאוחרת זו?" בעודה חושבת, פנה אליה ג'פרי ואמר: "אני שמח מאד שיש לך סכין גדולה וחדה". עדה צחקה וחשבה: "איזה בחור נחמד, הוא בודאי רוצה לעזור לי". וג'פרי הוסיף: "באתי לרצוח אותך. אני רוצה את הסכין".
עדה צחקה, נתנה לו את הסכין ואמרה לו להתחיל לחתוך את העוף. אך לא, ג'פרי חזר וטען: "אני באתי כדי לרצוח אותך. חשש החל מתגנב לליבה של עדה. ג'פרי היה מתנדב מדרום אפריקה, היה בחור קצת מוזר ומתבודד ולמען האמת עדה לא הכירה אותו טוב במיוחד. אבל הרעיון נראה לה מצחיק: מה פתאם ג'פרי רוצה לרצוח אותה? וכך, בלי לשים לב, נפלטה השאלה מפיה: "עזוב שטויות, מה עשיתי שאתה רוצה לרצוח אותי?".
פנה אליה ג'פרי במבט מלא שנאה כשהסכין בידו ואמר: "חבר אחד יש לי בקבוץ גולן ושמו ירון, ירון משדות ים. היום החליטה מזכירות הקיבוץ לזרוק אותו". התפלאה עדה: "ואיך כל זה קשור אלי?" ענה ג'פרי: "את חברת מזכירות ואת אשמה". לאט לאט הבינה עדה שמדובר פה באיום רציני והבחור שמולה לא כל-כך שפוי.
וכך עמד לו ג'פרי, הסכין בידו ועדה מולו רועדת מפחד וחושבת מה לעשות. מה שבטוח בטוח, צריך לדבר, כל הזמן לדבר - החליטה וניסתה במשך כחצי שעה ארוכה למשוך את ג'פרי בשיחה. עדה קיוותה שתוך כדי שיחה יכנסו שומרי הלילה למטבח ואז הם יצילו אותה.
רצה הגורל ודווקא באותו לילה שמרו שתי בחורות: ציפי אודם ודבורלה, ולא נמצא באזור אף גבר אחד לרפואה. השומרות נכנסו למטבח, לא הבינו כלום, לא הבינו מה פשר העוויתות המוזרות  של עדה. איכשהו הצליחה עדה, רועדת מפחד, לכתוב פתק קטן ולהעביר לציפי. בפתק כתבה: "תזעיקו עזרה". ציפי ודבורלה יצאו החוצה ועדה המשיכה לשוחח עם ג'פרי, לדבר על ליבו שלא ירצח אותה, שניתן לשנות את ההחלטה ועוד ועוד.
אחרי הרבה זמן, כך לפחות נראה לעדה, הגיעו הבחורים. ג'פרי ראה אותם נכנסים למטבח , הוא החל להשתולל, הצמיד את הסכין לגבה של עדה ואמר: "אם תתקרבו אלי אני רוצח אותה". הבחורים, בפעולה מהירה, השכיבו את ג'פרי, חטפו מידיו את הסכין ושחררו את עדה. בבת אחת השתחרר המתח.
בבוקר נלקח ג'פרי לבית חולים לחולי נפש וכעבור יומיים גורש מהארץ לדרום אפריקה.

שנת ה - 50 למרום גולן

הצרכניה וחדר האוכל

פתוח לחיים גולן

שמורת אלונים

סביבה ירוקה

מרכז איזורי

פירות גולן

תיירות מרום גולן

טוף מרום גולן

בנטל